Jdi na obsah Jdi na menu
 


Béďa, 12 let, očkovaný, odčervený, kastrovaný, do bytu

9. 6. 2009

 

20150622_210928.jpgBéďa je citlivý kluk, kterému někdo ublížil asi 14 dní před tím, než jsme ho vzali ze seřaďovacího nádraží. Byl tam ještě s jednou kočičkou, měli na chodbě staré kabáty, v nich leželi. Jednou tam byly ale misky a pelechy rozkopané a od té doby se Béďa začal bát lidí. Nechtěl se k nikomu moc přibližovat a pořád koukal po otevřených dveřích nebo okně. Asi proto, kdyby vešel ten Dotyčný...Jinak je moc mazlivý, do postele přijde v noci a padne na délku vedle svého člověka. Buďto se opře o záda svými zády, nebo si lehne tak, aby vám viděl do očí. Někdy si vyleze i na břicho. Má raději sedící a ležící lidi, stojící mu moc ublížili, musí se na něj pomalu, ale samozřejmě přijde, pokud vidí papání -  pro kočky, ale i pro lidi, to pak dělá osmičky kolem nohou. Hodil by se ke klidnějšímu člověku nebo starším lidem bez malých dětí, ovšem kočičího kamaráda by v novém domově musel mít, samotný by velmi trpěl.  

Béďovi se občas na bocích i jinde po těle dělají strupy, kouše se a drbe, vypadává mu srst. Na něco je asi alergický nebo je to psychická záležitost, plíseň byla ale stěry vyloučena. Někdy má lepší období, kdy mu srst doroste a strupů je minimum, někdy je to zase horší.

Vzhledem k psychickému stavu Bédi, kdy by nebyl zřejmě schopný adaptovat se u nových majitelů, zůstane u mě v depozitu. Možná, že kdyby se časem více uklidnil, pokusím se znovu ho nabízet. Zatím se i po letech, co je u mě, bojí, že mu ublížím, a když ho chci pohladit, uhýbá, schovává hlavičku a mhouří očíčka :( Z návštěv taky žádnou radost nemá, ihned utíká do úkrytu. Utíká ale i přede mnou, jen když sedím nebo ležím, přijde sám.

Další fotky Bédi ve fotogalerii.

Kocourka Béďu virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než najde nový domov mu budou posílat 250,- kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

 

Náhledy fotografií ze složky Béďa

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář