Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noelek, nar. zač. listopadu 2015, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

19. 11. 2015

Noelek

Noelek je moc milý a hravý kocourek. Dobře si rozumí se všemi kočkami. Je velmi čistotný a škrábe na škrabadle. Miluje ležení na klíně a drbání i pusinkování na hlavičce. Je rád na balkóně nebo na okně a pozoruje dění venku. Má nádhernou jemňoučkou srst, podobnou té králičí :) V novém domově bude rád za hravého a nedominantního kamaráda či kamarádku.

Sotva třítýdenní kotě nám přivezl pán od hlídací agentury ze skladu v Havrani. Chytili ho tam jen proto, že už sotva chodilo. Bylo vychrtlé a dehydrované, sedělo skrčené v hluboké krabici a cestou po schodech pískalo z posledních sil. Doma ztichlo a nehýbalo se. Nevěděla jsem, jestli mě třeba zkusí kousnout, když mělo být plaché. Vzala jsem ho do ruky, hlavičku už nemohlo vysílením ani zvednout. S kolegyní jsme ho nahřívaly v ručníku nad kamny, dostal trošku vody a v teple usnul. Měl by to být kluk. Náhradu mateřského mléka nechtěl pít, což jsem ještě nezažila, ale trošku jsem do něj přece dostala. Jenže po pár hodinách všechnu vyzvrátil. Dostával tedy jen pastu Calopet a čekala jsem na první hovínko. Druhý den jsem nevěřila svým očím, když z něj vyšlo. Vypadalo jako sušená 4cm velká švestka. Já ho v ubrousku rozevřela a ukázal se obsah. Byly to jen suché chlupy a prach, pak pár malých dřevěných třísek. Takových hovínek byly v průběhu dvou dní celkem čtyři kusy!!! Zřejmě neměl co papat a tak jedl špínu ze země. Bůhví, kde měl maminku, ale poslední dny ho určitě nekojila. Myslím, že mu bylo trochu úlevou, že po prvním takovém kousku mě napadlo dát mu bezopet a pár kapek olivového oleje. Nečekala jsem, že toho má v sobě tolik, chudáček. Pak už mu mlíčko jelo, papal všechno a kadil normálně. Zpočátku na mě třeba po ránu syčel a dělal hrby a utíkal přede mnou, ale po pár dnech ho to přešlo. Když jsem uvařila kuřecí čtvrtky a dala je na talíř, utíkal hned k jednomu stehnu, obejmul ho a vrčel. Byl menší než ten kus masa a začal ho trhat a nikoho k talíři nepustil.

Další fotky Noelka ve fotogalerii.

V případě zájmu o tohoto kocourka volejte na tel. 608 807 364.

Kocourka Noelka virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než najde nový domov mu budou posílat 250,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Noelek