Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barča a Žolinka

10.12.2009

Dobrý večer.
Tak holky jsou zatím plaché, zalezlé v prádelně a odmítají ode mne žrádlo. Ale nechají se chytit, hladit a když je vezmu na ruku, zvědavě okukují prostor. Nechaly se i kartáčovat a nedělalo jim to problém. Na kterou dobrotu je nejspíš nachytám? Na maso i konzervu se sice oblizují, ale zatím se zdráhají. Zato bedýnku si vzorně našly. Zdravím. Klupáková

15.12.2009

Dobrý den.
Ani Žolinka ani Barča se zatím moc nechtějí fotit a jsou stále plaché. Když na ně nedám a vezmu je na klín, nechají se hladit a předou. Ale samy zatím nepřišly. Jen včera se dívaly od dveří na televizi. Jsou dospělé, tak nám to zvykání jde pomaleji, ale je to na dobré cestě.  Klupáková

24.1.2010

Dobrý den.
Posílám nové fotečky s Barčou a Žoldou. Žolinka se chodí mazlit, v noci mi okupuje postel, ale jak je větší pohyb po domě, tak se radši schová. Aspoň za křeslo. Barunka mazlení nevyhledává, nechá se hladit a drbat hlavně když chce baštu. Ale už nezalézá do nejhlubších koutů, stačí jí, že přes den nás pozoruje z pelíšku nebo zpod stolu. Protože se obě už prohánějí po celém domě, tak schodila své špíčky a je z ní štíhlá kočka ve formě. Ale i tak je proti ní Žolinka chroustík. Je jiné konstituce i povahy.
Nad ránem a večer se holky vždycky honí a perou. Občas z tréninku, občas opravdově. Ale když jedna neví, kde je druhá, hned se hledají. Jinak si rády hrají s plyšovými myškami a šplhají po všech policích a skříních. Klubíčka, mašličky a jiné hračky jim tolik neříkají. Zato jak mohou roztahat prádlo připravené v koši na praní, tak jsou na vrcholu blaha. A běda pavoukovi, který se ukáže. A jak slyší, že krájím maso, předhánějí se, která se mi víckrát otře o nohy.
Jak začnu číst, pracovat na počítači nebo si něco sepisovat, musí mi Žolda pomáhat. Vyfotili jsme jí, když se mnou chtěla psát úkol z angličtiny. Barča takovou potřebu kontaktu nemá, zvedat nechce skoro vůbec, ikdyž zvědavá je také. Byt už mají prošmejděný, takže je začínám pouštět do sklepa, aby se tolik nenudily. Kromě 90metrů čtverečných jim tak přibyde další prostor na prozkoumávání. Vyklidila jsem všechnu chemii a myslím, že prolézání polic a odložených věcí, beden apod. se jim bude líbit. Hlavně mají zase jinou zábavu. Pavouci ať se třesou.
S pozdravem a přáním mnoha zájemců a sponzorů Vás zdraví Aranka Klupáková

30.3.2010

Zasíláme srdečný pozdrav a přejeme veselé Velikonoce všem kamarádům nás kočiček.
Protože nastalo jaro, táhne nás to ven z bezpečí domečku a začínáme objevovat dvoreček, který bude jen náš. Začínáme pomalu od dveří a po chvilkách, protože nás venku všechno leká a mohly bychom zazmatkovat a utéct daleko. Ale určitě to zvládneme. Jsme zdravé a dravé. Barča a Žolda

9.5.2010

Dobrý den a krásné jaro přejeme společně z Jenčic.
Barča a Žolda už chodí ven na dvorek a do zahrádky. Barča je větší tulák, chodí už za plot a okolo a někdy jí ani nemůžeme dostat domů. Ale hlad ji zažene stoprocentně nakonec zpět. Žolinka nechodí tak daleko, ale miluje se schovávat v keřích a válet v kytičkách. Posíláme fotečky, jak zas objevujeme další kousek světa.
S pozdravem Klupáková

10.8.2010

Dobrý den.
Léto nám pokročilo a my se musíme pochlubit, jací jsme myšilovi! Skoro každý den najdeme na schodě nebo dvorku 1-2 zakouslé myši. Nežerou je, ale baví je lov. Žolda je cíleně loví, Barča si s nimi hraje tak dlouho, až dobrovolně chcípnou. Posílám i fotku vzácného jevu, kdy spolu holky spí vedle sebe. Jinak si zalézá každá jinam, aby měla klid. Chtěla jsem vyfotit obě holky venku, ale Žolda udělá skok sem a tam a prostě se v přírodě fotit nechce. Jen Barču se mi podařilo foťákem ulovit.
Přeji pohodový zbytek léta. A.Klupáková
 

21.12.2010

Dobrý den.
Na Mikuláše to byl rok, co jsem si od Vás přivezla dvě plaché a ustrašené kočičky. Museli jsme být hodně trpěliví, než si zvykly na všechny členy domácnosti, ale vyplatilo se. Už si nás ochočily úplně všechny.
Přes léto i podzim hodně běhaly na dvorku a zahrádce a zabavily se. Teď jsou víc doma. Moc dlouho v zimě nepobydou a do sněhu našlapují jak baletky. A tak také potřebují víc zabavit. Rády se dívají z okna - nejvíc na sýkorky, které létají do krmítka a na parapet okna, kde je krmíme. Nenechají v klidu žádný kousek mašle, provázku, látky, třásně od mojí šály. Postavili jsme týden dopředu umělý stromeček - doufám, že přežije. Barča i Žolda stahují zbylé lamety, honí světýlka a snaží se proplétat mezi spodními větvemi. Doufám, že se jim stromeček během týdne okouká a budeme na něj moci navěsit ozdoby. Loni byly holky ještě plaché, ale i tak je kouličky apod. hračky na stromečku zajímaly. No, budeme o svátky hodně doma, tak nám snad nějaké ozdoby zbydou. A pověsíme asi jen ty umělé. - Jak říkám, kočky si nás zcela ochočily.
Dívala jsem se po čase na Vaše stránky a měla radost, kolik kočiček už díky Vám našlo domov. Ale bohužel jsem i viděla, kolik jich do Vaší péče přibylo. Chystám se během svátků umístit odkaz na Vaše stránky na webové stránky naší školy (www.zstrebivlice.wbs.cz), třeba se najde někdo se zájmem o kočičky.  
I u nás na konci vsi se letos objevily dvě vyhozené kočky. Jedné se ujali chataři, vzali si jí domů, vyléčili a má se báječně. Druhá našla azyl u jedné místní rodiny, kam chodí přespávat. Na krmení přispívá více lidí, protože rodina už kočky měla své. Včera jsem nesla malý příspěvek i já a viděla jsem, že je v pořádku. Krásný mourovatý sotva roční kocourek. Je to stejné rok co rok.
Posílám několik fotek Barči a Žoldy.
č.001 Barča pospíchá domů ze zimy
č. 134  Vyhlížíme rošťárny
č.135  Mazeĺ Žolinka s mladši paničkou
č.136 Barča na pozorovatelně křesla
č. 140 a143 Žolda je prostě živější a hravější
Přeji krásné Vánoce a plno splněných přání.
A.Klupáková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář