Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matěj

6.8.2016

 

Zdravím !

Dlouho jsem vám neposílala „hlášení“, takže tímto to napravuji J

Koncem května u nás byla na návštěvě Chrisovo maminka. Tím pádem jsem museli vystěhovat Matěje z té malé místnosti pro hosty, jinak by se nám tam chudák udusila, jakmile by Matěj použil záchod.

Vzali jsme si ho dolů do ložnice. Asi na deset minut se schoval pod postel, pak vylez, zjistil že ho nikdo neterorizuje a že je tam sám a okamžitě komplet změnil chování.

Začal zjišťovat, kde co je a když našel něco zajímavýho (formičku na cukroví, co byla zapadlá v dolní kuchyni, posmrkanej kapesník, suchej list, pavouka ...), tak nám to přišel ukázat.

Toho pavouka jsem teda moc neocenila. V noci s náma spal v posteli a přes den, když jsme tam pustili Bolka a Citróna, tak se s nima vyvaloval na dece. Bez nervů, v klidu, paráda ...

Maminka odjela, Matěje jsme přestěhovali nazpátek. A dobrý. Opatrně se začal zúčastňovat „společenskýho života“. Žere s ostatníma, občas to tu celý projde, nedávno poprvé použil ten „hlavní“ záchod, co je na chodbě a konečně se začal bránit, když na něj Mia nebo Bubu vyjedou. Jasně, nepere se, ale aspoň na ně zasyčí a zůstane na místě, neprchá do skříně jako dřív.

Jo, a zjistili  jsme, že má rád „točený“. Hlavně z bidetu  :)

Takže tak. Všichni ostatní jsou OK.

Eva

(posledních pět fotek)

 

 

5.3.2016

 

Zdravím,

Matěj pořád bydlí ve skříni v té malé místnosti pro hosty, ale už tam k němu pouštíme kocoury i Bafika.

Úspěch je, že Matěj nemizí okamžitě v rohu skříně když vidí někoho dalšího, ale většinou zůstane kde je a jenom pozoruje.

Nejvíc si hlídá Bafika, podle mě vůbec netuší, co „to“ je a jak se k „tomu“ chovat. A znáte Bafa, on se chce kamarádit ... J

 

Na mě a na Chrise Matěj reaguje dobře. Většinou přibíhá na zavolání, lísá se a hlasitě vrní.

Je fakt, že je to tak trochu potvora, protože občas sebou práskne na záda a dělá „roztomilýho“, ale jakmile ho chce člověk podrbat, tak sekne.

Taky jsem zjitila, že je docela hravej. Bavěj ho takový vábničky a vůbec věci, co může lovit. Takže klasicky, největší úspěch slavila kulička z alobalu J

Teď objevil, že tam má parapet a okno. Takže většinou ho nacházíme, jak se tam vyvaluje a pozoruje zahradu a když má štěstí, tak se mu tam mihne i Beníček.

 

Jo, a je strašlivě rozežranej. Ale fakt strašlivě ! J

To, že denně sežere dvě kapsičky, to je normální, to ostatní kocouři taky ... ale to množství granulí, co v něm mizí, to je neuvěřitelný.  

 

Minulou neděli mě opět počůral a opět, když jsem ho nesla před úklidem dolů.

Takže se na to tenhle týden asi vykašlu (na to nošení ho dolu) a halt bude muset Matěj zatnout zuby a vydržet luxování.

Stejně by na to jednou došlo.

 

Zatím se mějte.

 

Eva