Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Příspěvky

Lízinka, 6 let, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

17. 5. 2014

LízinkaLízinku přinesl utratit její majitel jako roční kočičku. Měla ošklivě zlomenou zadní tlapku. Pan doktor jí operoval a tlapka je v pořádku, dnes po nějakém zranění není ani stopy. Další léta strávila Lízinka na veterině v kleci, kde čekala na svého člověka. Bylo mi jí líto, že jí nikdo nechce, a tak jsem jí slíbila, že si jí po kastraci a očkování vezmu. Když se u mě v depozitu uvolnilo jedno místo, jela jsem si pro ní. Lízinka je velmi nenáročná kočička, která má ráda svůj klid, hodně spinká nebo podřimuje na peřině. Na druhou stranu si také ráda pohraje s malými hračkami, jako jsou například míčky, myšky a střapaté kuličky. Někdy na ně hrozně řve :) Myslím si, že by mohla žít jako jedináček, ale třeba i s kočičkou, která si už moc nehraje a je podobné povahy jako ona. Líza se nějakých zběsilých kočičích her nezúčastňuje, ale ráda pozoruje okolní cvrkot a občas se sama vydá na průzkum zakázaných částí bytu. Je mírné povahy, miluje hlazení, ale nemá ráda nošení na rukou, to pak vrčí. Na klíně vydrží. Čistota je u ní samozřejmostí, moc toho nespapá, ale má ráda kvalitu, občas sezobne i trochu masa. 

ObrazekLíza ještě v kleci

Pro Lízinku si přijel sympatický mladý pár z Karlových Varů. Bydlet s nimi bude v bytě a společnost jí bude dělat starší kočička. 

Lízinku virtuálně adoptovala paní Šarlota Teplanová z Horní Jelení, majitelka kocourka Mikeše a fenky Dáji. Měsíčně jí posílala 200,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 1

Lady, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

14. 4. 2014

LadyLady je miloučká černobílá kočička nalezená na ulici. Miluje ležení na klíně, drbání a pusinkování celého jejího obličejíčku, sama ho nastavuje. A vydrží to opravdu dlouho, přitom vrní. Hodně času tráví na balkóně, proto by měla mít v novém domově také balkón s pěkným výhledem. Ovšem ne žádného kočičáka v dosahu, jelikož by raději byla jen jedináček, nikdy si s nikým nehraje a žádnou jinou kočku k sobě nepotřebuje. Úplně jí bude stačit její člověk, který jí bude věnovat dostatek času a mazleníčko. Lady je velmi čistotná, drápky si ostří pouze na škrabadle. Miluje vařené kuřecí masíčko.

Ladynka odjela s manželským párem do Teplic. Bude žít ve velkém bytě se dvěma zasíťovanými balkóny. Sice by byla ráda jedináčkem, ale snad bude v pohodě vycházet se starším hodným kocourkem.

 

Sami, nar. koncem května 2012, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

23. 3. 2014

 

Tato kočička byla v depozitu u tety Zuzky

SamiSami a její bílomourovatý bráška jsou koťátka kočičky Felicity. Sourozenci jsou hodní, milí a velmi hraví, milují hlazení a drbání. Pocházejí ze sběrného dvora v Mostě.

Kočičky Sami a Iris odjely se slečnou, budou žít v bytě v Praze.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Iris, nar. koncem května 2012, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

23. 3. 2014

Tato kočička se nachází v depozitu u tety Zuzky

IrisIris i s její sestřičkou Siri nám dovezli lidé, jejichž sousedé chtěli obě kočičky utopit ve věku 6-ti týdnů. Jestli by tak udělali, ví Bůh, ale prý to říkali, chtěli se jich zbavit. Máma těchto koťat se k nim nastěhovala, oni jí ale nechtějí a nechtějí ji ani vykastrovat, protože není jejich. Kočičky jsou obě hravé, hodné a čistotné.

Kočičky Iris a Sami odjely se slečnou, budou bydlet v bytě v Praze.

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Jamie, 2 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

7. 1. 2014

JamieBílý Jamie je nalezenec z venku. Má každé oko jinak barevné a je úplně hluchý.  Zato umí pěkně nahlas kecat, když se otvírají konzervy, aby se náhodou na něj nezapomnělo. Miluje maso všeho druhu. Je vcelku klidné povahy, ale někdy ho to "chytne" a vyvádí hlavně s koťaty. To pak skáče do výšky a dělá různá salta. Baví ho pozorovat ptáčky za okny, kteří létají ke krmítku. V novém domově by měl mít nedominantního kamaráda. Je čistotný.

Jamie odjel do Děčína. Bude bydlet ve velkém bytě se sympatickou slečnou, jejím přítelem a dalšími dvěma kočkami.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Darinka, nar. v červenci 2013, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

25. 12. 2013


DarinkaDarinku měli Ukrajinci, kteří nevěděli, co si s ní počít, taky jí od někoho dostali. Je už od počátku moc milá a mazlivá. Je klidná a tichá, je šťastná, když si jí člověk všimne, vezme si jí do klína nebo do náruče. Není vtíravá, ale ráda si hraje s ostatními koťaty.
Čistotnost je u ní samozřejmostí, škrábe na škrabadle.

Darinka odešla bydlet do bytu v Mostě k mladému pánovi, který chtěl kamarádku pro svou 2,5 letou mourovatou kočičku.

 

 

Agátka, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

16. 12. 2013

Tato kočička byla v depozitu tety Zuzky

AgátkaČerná kočička byla nalezena na Meziboří. Byla chudák v pytli od brambor, pytel s ní byl ještě v kartonové krabici přelepené izolepou. Protože krabice mňoukala a poskakovala, maminka naší kolegyně Zuzky, která poblíž zaparkovala, jí slyšela a šla po hlase, až na ní u popelnic narazila. Že se tak ke zvířeti může zachovat jen hovado, netřeba psát. Agátka v depozitu zrovna nebyla ve své kůži, nechtěla se kamarádit s ostatními, byla zřejmě ještě v šoku, musela tedy do klece. Dnes se ráda nechá pohladit, není to však veliký mazel. Nejraději ze všeho má jídlo, to i panáčkuje na zadních, dokonce se sníží i ke krádeži, nikde se nesmí nic nechat bez dozoru. Při přípravě kočičího jídla řve, jako by měsíc nejedla. Doufáme, že už jí nikdo nic tak otřesného v životě neudělá a v novém domově si jí budou vážit a mít jí rádi.

 Agátka bude žít v jednom malém servisu na konci obce Lom u Mostu. Může chodit i ven, zatím se jí ale vůbec nechce, je uvnitř a užívá si pozornosti svých páníčků.

Agátku virtuálně adoptovali manželé Blahoutovi. Měsíčně jí podporovali částkou 500,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 1

Maya, 6 měsíců, odčervená, do bytu

4. 12. 2013

Z Nabídky koček od jiných osob

MayaMaya je půlroční kočičíslečna. Zatím ještě trochu bojácnější, ale zcela zdravá, hravá, mazlivá a zvědavá, se zdravým apetitem malého kotěte. Téměř okamžitě se naučila používat kočičí toaletu. Velice ráda pozoruje zbytek rodiny a miluje, když si může k někomu zalézt pod deku a usnout vedle něj.

Tato kočička již našla nový domov. Zůstane u mladého pána, který jí našel.

 

Babetka, 2 roky, odčervaná, očkovaná, kastrovaná, do bytu

29. 11. 2013

BabetkaMourovatá kočička menší postavy byla odchycena na Moskevské ulici v Mostě. Žila zde ve sklepě, lezla do něho neuvěřitelně malým otvorem, do kterého jí lidé dávali jídlo. Po odchycení jsme zjistili podle označení na uchu, že by měla být kastrovaná. Na veterině jí paní doktorka vyholila bříško a potvrdilo se to. Babetka se malinko bojí lidí, asi to neměla na ulici jednoduché. Ale jak jí někdo jednou pohladí, roztaje a vrní a natáčí se, je hrozně milá. S kočkami nemá problém, ale raději je stranou, nehraje si s nimi. Je to čistotná a klidná kočka, škrábe na škrabadle. Kdo má zájem jen o jednu kočičku, Babetka mu bude milým společníkem.

Babetka odjela se svým páníčkem do nového domova v Ústí nad Labem. Bude bydlet v bytě s hezkým výhledem a se zasíťovanými okny. 

Zpráva a fotky z nového domova Babetky ve fotogalerii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Vikýsek, nar. v červnu 2013, odčervený, očkovaný, do bytu

27. 11. 2013

VikýsekStříbrný Vikýsek pochází z výměníku, kde se začalo pracovat a Vikýsek a jeho sourozenci museli i s maminkou místo opustit. Maminku se nám nepodařilo odchytit, ale přestěhovala se pak sama o pár desítek metrů dále. Vikýsek je moc hodný kocourek, jako první se začal mazlit a nikdy nesyčel. Je milé a přítulné povahy, nechá se mazlit v náručí a vrní. S ostatními koťaty i kočkami velmi dobře a bez problémů vychází, je čistotný a škrábe na škrabadle.

Vikýsek si zlomil nožičku, a to bohužel poblíž ramenního kloubu. Musel na operaci, která proběhla dne 28.10.2013. Operace byla složitá a dlouhá, kost má sešroubovanou a okolo ní je omotaný drátek. Musíme s ním chodit na pravidelné kontroly. Pan doktor Vaculín pro nás operaci provedl bezplatně :) Tímto panu doktorovi moc děkujeme !

 

 Vikýsek už bydlí u rodiny v Mostě, kde má ještě další kočičí kamarády. K dispozici má několik krásných škrabadel a přes léto může být na zasíťovaném balkóně. Operovaná nožička je zatím v pořádku, neměl by jí moc namáhat, ale Vikýsek na to nedbá a lítá prý jako čert. 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »