Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Příspěvky

Britská kočka - 9 let, kastrovaná, očkovaná, odčervená, do bytu

15. 11. 2014

Britská kočkaZ nabídky koček od dalších osob

Devítiletou kočičku je nucena majitelka darovat z důvodu alergie jejího pětiletého syna. Kočička je čistotná a škrábe na škrabadle, ale nechce se nechat chovat na rukou, mazlivá moc taky není. Je zvyklá na malé děti, s nimi si také hraje. Nikdy nebyla nemocná, u veterináře vždy byla pouze za účelem očkování. Je chována jako jedináček, takže je vhodná pro někoho, kdo chce jen jednu kočku.

Máte-li zájem o tuto kočičku, zavolejte o kontakt na tel : 608 807 364 nebo napište na mejl : info@mosteckekocky.cz

 

Kočička již našla nový domov

 

Nugetka, nar. v dubnu 2014, odčervená, očkovaná, do bytu i k domku

8. 10. 2014

NugetkaŽelvovinová kočička Nugetka a její čtyři sourozenci žili se svojí maminkou Týnou v Mostě na ulici u bloku 518. Prakticky denně tam na ně místní děti pořádaly hony, ale jen díky křovinám, ve kterých se schovávali, je nechytly. Koťátka byla u mě delší dobu zalezlá, všechna byla velmi plachá a vylézala pouze v noci. Bylo velmi těžké se k nim jen přiblížit, ihned všichni zmizeli ve svém útočišti a pak několik hodin raději nevylézali. Jejich maminka se první hodiny po přinesení z venku velmi mazlila a podle toho jsem nabyla dojmu, že je to mazlivka, jenže všechno bylo jinak. Další dny už jsem na ní nemohla ani sáhnout, syčela a prskala, sekala po mě drápky. Takže její děti si z ní zřejmě braly příklad a chovaly se ke mě stejně. Nugetka se dodnes nenechá pohladit, utíká přede mnou a nepřiblíží se víc než na metr. Jen u jídla si nedává moc pozor, jídlo miluje, takže občas si jí tak letmo pohladím, ale ona ihned uskočí. Má obrovský postřeh, zvláště, když se rozdává masíčko. Jí nikdo nic nesebere. Je čistotná, hravá a ke kočkám velmi přátelská. Je to kočička, které bude trvat o dost déle než jejím sourozencům, než se přestane lidí bát. Byla by vhodná k někomu, kdo jí ten čas dopřeje a nebude jí nahánět, aby si jí pohladil.

Nugetka odjela i se svojí maminkou Týnou k rodině, která má velký statek na vesnici poblíž Děčína. Nugetku čeká za pár týdnů kastrace a pak budou moci obě holky chodit i ven.

Zpráva a fotky z nového domova Nugetky.

 

 

 

Týna, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu i k domku

8. 10. 2014

TýnaKočička Týna porodila pět krásných koťátek, bohužel ve sklepě paneláku. Pak zazdili její vchod do sklepa a musela s koťaty na ulici. Tam je skoro denně naháněly děti, které na ně házely svoje oblečení, aby je lépe chytily. Naštěstí se jim to nikdy nepodařilo vzhledem k rozsáhlému křoví. Celou rodinku pochytat bylo dost náročné, velmi pomáhali mladí manželé, kteří nás na kočičí rodinku upozornili. Týnu se podařilo odchytit až několik dní po odchytu koťat. Když jsem jí přinesla domů, na koťata byla zlá a až třetí den se vše urovnalo. Ke mě se první den chovala velmi hezky, nestačila jsem se s ní mazlit, vyskakovala a dávala mi pusinky. Další dny už jsem na ní sáhnout nemohla, změnila úplně svoje chování a začala se mě bát. Od ní se to bohužel naučila i koťata. Časem jsem Týnu mohla pohladit, ale předtím jsem se k ní pomalu přibližovala, povídala si s ní a dala jí očichat ruku. Když nás nikdo a nic nevyrušilo, byla za hlazení ráda. Proto by měla přijít do klidného prostředí, kde jí její majitelé dají dostatek času na přivyknutí. Týna je hodná, nenáročná a tichá kočička, která nikam neskáče, je čistotná a umí škrábat na škrabadle. Miluje bonbónky a vitamínové pasty.

Týna odjela i se svojí dcerou Nugetkou k rodině, která má velký statek na vesnici poblíž Děčína. Nugetku čeká za pár týdnů kastrace a pak budou moci obě holky chodit i ven. Týna byla v bytě nešťastná, s nikým se nekamarádila, jen celé týdny polehávala. Byla zvyklá venku a tedy doufáme, že až bude smět na zahradu, vrátí jí to chuť do života.

Zpráva a fotky z nového domova Týny.

 

Sharon, 5 let, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

1. 8. 2014

SharonPerskou kočičku Sharon, George a Arnolda nám přivezly dvě paní. Prý podnájemník jejich známé měl velké dluhy, už to nezvládal a musel z bytu pryč. Odešel a v bytě zanechal čtyři kočky. Čtvrtou kočku ovšem paní nemohly najít, mrzí mě, že nevíme, co se s ní stalo. Sharon je mírná tichá kočička, je ráda za pohlazení, nastavuje se na drbání. V kožíšku měla neuvěřitelné množství dredů, které jí postupně vystříháváme. Miluje masíčko a kapsičky, je čistotná. V novém domově může být jako jedináček, ale snese se i s další nedominantní kočkou, která si také nijak nehraje. Vyhovovalo by jí bydlet u starších lidí, kde by byl klid a kde by měla hezký výhled z okna.

Sharon bude se svými páníčky bydlet v bytě v Mostě a společnost jí bude dělat malý krysařík, který nemá rád psy, ale miluje kočky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Nasťa, 3 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

6. 6. 2014

NasťaTuto želvovinovou kočičku jsem potkávala po několik večerů. Jednou jsem seděla na lavičce a telefonovala, ona se přede mnou zjevila a dělala kolečka okolo mě a cosi v jednom kuse povídala. Otírala se o auta, stromy, nespouštěla ze mě oči a pořád se víc přibližovala. Když jsem se zvedla, šla ke mě, ale byla ve střehu. Za chvíli se už mazlila a vrněla tak, že jsem se pak ptala krmičů koček v té čtvrti, jestli tam tahle kočka patří. Za pár dní jí při krmení viděli, prý se na jídlo vrhala tak, že vůbec nic okolo nevnímala. Začala být stále větší zima a kočičku jsem vídala pod stromy, odkud vylézala a naříkala. Chodila se mnou ke vchodu, kde čekala. Jednou jsem se rozhodla k činu a odchytila jí. Protože jsme měli tip, že je tato kočka jisté rodiny, zeptali jsme se jich. Prý byla včera ještě doma...což ale nemohla, byla už pár dní u mě. Takže buď lhali nebo je odjinud. Nasťa je typ kočky, která je hodně mazlivá, ale nechce se kamarádit s jinými kočkami, to donedávna bylo hodně zle, když se k ní nějaká přiblížila. Taky dost brečela, hlavně večer a v noci, po vpuštění na balkón vyla jak šakal, takže jsem se několikrát mohla přerazit při běhu, abych jí odtamtud odnesla, vzbudila by celé sídliště. Dnes už je o dost klidnější, mezi kočkami chodí normálně a nesyčí po nich. Miluje maso v jakékoliv podobě, taky pamlsky a kapsičky. Vykastrovaná už kdysi byla. Má krásný hustý kožíšek a nádherně zbarvený obličej. Potřebuje člověka, který jí bude mít rád, bude se s ní mazlit a krmit jí dobrůtkami. Další kočky by jí už dnes nevadily, po čase by se dobře sžila, ale hrát si s nimi nebude. Občas vleze do postele a chce drbat. Už od začátku byla velmi čistotná.

Nasťu si vybrala rodina z Mostu, která už má od nás kočičku Můru. Chtěli dát milující domov ještě jedné kočičce. Nasťa s nimi bude bydlet ve velkém bytě a vzhledem k jejich povahám by si s Můrou vzájemně překážet neměly.

Nasťu virtuálně adoptovala paní Miroslava Mazánová. Měsíčně jí podporovala částkou 1000,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Boby, nar. koncem května 2012, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

6. 6. 2014

BobyMalé černé koťátko nám předali lidé, u kterých se objevilo. Neměli na jeho léčbu, ale nechtěli ho v jeho stavu nechat venku. Kocourek měl levou zadní
nožičku celou zkroucenou a stáhlou z kůže, stehýnko nateklé. Co se mu stalo, už se nikdy nedozvíme. Druhý den (5.8.2012) mu nožičku paní doktorka pod kolenem amputovala a dostal antibiotika. Dlouho musel jezdit na převazy, ale nožka se nechtěla hojit, proto mu musela být začátkem ledna ještě víc zkrácena. Dnes už  je nožička v naprostém pořádku a Boby je veselý a zvědavý kocour, a že nemá čtyři nohy, mu vůbec nevadí. Je hravý a v novém domově by uvítal i nějakého kamaráda na hraní, jako jedináček není určitě vhodný, bylo by mu smutno.

Bobyho se rozhodla si ponechat paní, u které až doteď byl na hlídání. Boby bude i nadále bydlet v bytě v Mostě spolu se třemi dalšími kočičkami.

 

Bobyho virtuálně adoptovala paní Petra Havlová, měsíčně mu posílala částku 250,- kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 2

Mášenka, 1 rok, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

17. 5. 2014

MášenkaMášenka je želvovinová kočička s velmi krátkou srstí. Je to jedna ze čtyř kočiček, které se narodily v sociálně slabé rodině, která neměla peníze nejen na kastrace koček, ale ani na jídlo pro ně. Proto jsou hodně malé, vypadají mnohem mladší, nejméně o měsíc. Každý, kdo je viděl první dny po odebrání z této rodiny, nevěřil, že jim jsou už tři měsíce. Za měsíc vykrmování  v depozitu paní Aleny se krásně všichni spravili, už nevypadají jako opuchlé nitky, i trochu vyrostli. Všichni jsou hrozně vděční, že už nemusí živořit tam, kde kdysi byli a nikdo na ně nevříská. Mášenka je hodně mazlivá kočka, ráda si hraje. Hezky papá a je čistotná. V novém domově by uvítala mladého kamaráda, se kterým by si mohla hrát. V nejbližší době jí čeká první očkování.

Mášenka našla svůj nový domov v bytě v Mostě. Má milující páníčky a taky dva kočičí kamarády.

Fotky z nového domova ve fotogalerii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Mášenka | Komentářů: 1

Lízinka, 6 let, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

17. 5. 2014

LízinkaLízinku přinesl utratit její majitel jako roční kočičku. Měla ošklivě zlomenou zadní tlapku. Pan doktor jí operoval a tlapka je v pořádku, dnes po nějakém zranění není ani stopy. Další léta strávila Lízinka na veterině v kleci, kde čekala na svého člověka. Bylo mi jí líto, že jí nikdo nechce, a tak jsem jí slíbila, že si jí po kastraci a očkování vezmu. Když se u mě v depozitu uvolnilo jedno místo, jela jsem si pro ní. Lízinka je velmi nenáročná kočička, která má ráda svůj klid, hodně spinká nebo podřimuje na peřině. Na druhou stranu si také ráda pohraje s malými hračkami, jako jsou například míčky, myšky a střapaté kuličky. Někdy na ně hrozně řve :) Myslím si, že by mohla žít jako jedináček, ale třeba i s kočičkou, která si už moc nehraje a je podobné povahy jako ona. Líza se nějakých zběsilých kočičích her nezúčastňuje, ale ráda pozoruje okolní cvrkot a občas se sama vydá na průzkum zakázaných částí bytu. Je mírné povahy, miluje hlazení, ale nemá ráda nošení na rukou, to pak vrčí. Na klíně vydrží. Čistota je u ní samozřejmostí, moc toho nespapá, ale má ráda kvalitu, občas sezobne i trochu masa. 

ObrazekLíza ještě v kleci

Pro Lízinku si přijel sympatický mladý pár z Karlových Varů. Bydlet s nimi bude v bytě a společnost jí bude dělat starší kočička. 

Lízinku virtuálně adoptovala paní Šarlota Teplanová z Horní Jelení, majitelka kocourka Mikeše a fenky Dáji. Měsíčně jí posílala 200,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 1

Lady, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

14. 4. 2014

LadyLady je miloučká černobílá kočička nalezená na ulici. Miluje ležení na klíně, drbání a pusinkování celého jejího obličejíčku, sama ho nastavuje. A vydrží to opravdu dlouho, přitom vrní. Hodně času tráví na balkóně, proto by měla mít v novém domově také balkón s pěkným výhledem. Ovšem ne žádného kočičáka v dosahu, jelikož by raději byla jen jedináček, nikdy si s nikým nehraje a žádnou jinou kočku k sobě nepotřebuje. Úplně jí bude stačit její člověk, který jí bude věnovat dostatek času a mazleníčko. Lady je velmi čistotná, drápky si ostří pouze na škrabadle. Miluje vařené kuřecí masíčko.

Ladynka odjela s manželským párem do Teplic. Bude žít ve velkém bytě se dvěma zasíťovanými balkóny. Sice by byla ráda jedináčkem, ale snad bude v pohodě vycházet se starším hodným kocourkem.

 

Sami, nar. koncem května 2012, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

23. 3. 2014

 

Tato kočička byla v depozitu u tety Zuzky

SamiSami a její bílomourovatý bráška jsou koťátka kočičky Felicity. Sourozenci jsou hodní, milí a velmi hraví, milují hlazení a drbání. Pocházejí ze sběrného dvora v Mostě.

Kočičky Sami a Iris odjely se slečnou, budou žít v bytě v Praze.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »