Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Příspěvky

Kofolka, nar. zač. června 2015, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

31. 5. 2016

KofiMrňavou černou kočičku přivezli lidé, kteří jí našli na zahradě před svojí chatou samotnou. Nechtěli jí hned brát, co kdyby se její maminka vrátila. Jenže potom začala bouřka a kotě brečelo, tak ho vzali dovnitř. Ani později venku žádnou kočku neviděli. Kofolka je mazlivá a hravá, s ostatními kočkami si velmi dobře rozumí.  Od začátku velmi čistotná.

 

Kofolka odjela spolu s Meginkou k rodině na velký statek poblíž Děčína, kde už bydlí kočky Týna a Nugetka.

Kočičku Kofolku virtuálně adoptovala firma JAPELI. Do doby než našla nový domov jí podporovali částkou 1.600,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Tyčka, 4 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

5. 3. 2016

TyčkaKocour Tyčka prošel už dvě depozita a nakonec skončil u mě. Jeho povaha je velice zvláštní, s kočkami si někdy hraje hodně divným způsobem, a to tak, že vytipovanou oběť provokuje a po chvíli napadá. Je schopný si hrát ale i normálně, a to s kocourem Vigem. Dlouho neměl žádné jméno, ale byl vychrtlý, tak jsem mu začala říkat Tyčko a už mu to zůstalo. Byl hubený nejspíš ze začervení, žádný námi běžně používaný odčervovací prášek na něj nezabral, až Drontal. Tlustý ale nikdy nebude i přes svojí obrovskou zálibu v jídle. Našli jsme ho jen velkou náhodou na hlídaném parkovišti, přes plot na nás mňoukal a chodil za námi. Nechal se hladit dírou v plotě a byl hodně nervózní. Tenkrát jsme neměli přepravku, v kabelce jsem našla jen zrovna koupenou síťovku, takže skončil v ní, ani neprotestoval. Dala jsem si za úkol, že ho naučím vrnět, protože jsem ho nikdy vrnět neslyšela. On ale vrní, jenže velmi potichu, když si nejsem jistá, sáhnu mu na ohryzek, jestli vibruje. Tyčka má o hodně raději pány, chce, aby si hladili jen jeho a asi si i myslí, že si přišli pro něj. Bohužel, i když se lidem líbí, Tyčka nám pořád zůstává. Kdysi jsem chtěla, aby i on měl v novém domově kamaráda, jenže on nejspíš bude spokojený jen s nějakým člověkem rodu mužského, kterému bude ležet na klíně a bude si užívat jeho hlazení, nebo spolu budou něco opravovat a kutit, rád dělá asistenta. Dámou určitě taky neopovrhne, hlavně když mu připraví nějakou tu baštu, to se s ní taky rád pomazlí :) Tyčka miluje návštěvy, a když někdo zazvoní, všechny kočky se leknou a utíkají pryč, jen on běží naproti dveřím uvítat přicházející, co kdyby si už náhodou přišli právě pro něj...Jednou se určitě svých vysněných páníčků taky dočká.

Kocour Tyčka se konečně dočkal! Má svého pána a taky svojí paničku. Dlouho jsme všichni zvažovali, jestli nebude problém s jeho novými "bratry", dvěma černými kocoury, ale rozhodli jsme se to risknout. A navrch má ještě hodnou psí kamarádku :) Ta by mu ale neměla vadit, se starším psem v jednom depozitu kdysi žil. Se svými páníčky odjel 5.3.2016 odpoledne do bytu v Ústí nad Labem. Než jsme vyřídili formality, Tyčka si vlezl v chodbě do připravené přepravky. Asi už ani nečekal, že konečně odjede, ale stalo se. Po cestě v autě byl prý moc hodný a dokonce se s paní mazlil.

Zpráva a fotky z nového domova Tyčky ve fotogalerii.

Kocoura Tyčku virtuálně adoptovala paní Marcela Zámečníková a její smečka. Podporovali ho částkou 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Tyčka | Komentářů: 0

Matěj, 5let, kastrovaný, do bytu

20. 1. 2016

20151223_121333.jpgMatěje si pořídila jako malé kotě stará paní, v té době jí bylo 86let. Nenechala si to od příbuzných vymluvit, muselo být po jejím. Nebudu psát o tom, že si měla vzít z útulku starší kočku vzhledem k jejímu věku, atd. Je to logické, ale staří lidé dokáží být umínění a někdy je s nimi těžké pořízení. Pak to ale může dopadnout jako v tomto případě. Kastrovaný Matěj sice je, ale nebyl nikdy očkovaný, v očkovacím průkazu má pouze záznam o odčervení z doby, kdy byl ještě kotě. Už jen to svědčí o tom, že péče o něj měla být více pod dohledem příbuzných. Dnes je paní už nějakou dobu na NNP (dříve LDN). Předtím sice s kocourkem byla doma, ale byla asi půl roku upoutaná na lůžko a prakticky o sobě nevěděla. A tak byl Matěj dlouhou dobu vlastně úplně sám. Volal mi kvůli němu jeden z příbuzných, který měl v sobě ještě trochu citu, jinak ostatní byli pro to dát Matěje uspat. Tohle nikdy nepochopím - majetek si příbuzenstvo rozebere, ale zvíře se nikomu nehodí. Takže buď je vyhodí, dají do útulků nebo je nechají navždy uspat. Kocour, který je absolutně nenáročný, by jistě každému z nich strašně překážel. Nikdo už se nezamýšlí nad tím, že ho stará paní měla ráda, že to jednou může být taková živá památka na jejich maminku, babičku, prababičku nebo čím vším ona byla...Prostě měl Matěj smůlu, a to už odmala, kdy neměl adekvátního společníka - kočičího kámoše. Být sám se svou nepohyblivou a nevnímající paničkou 24hodin denně asi pak taky nebylo povzbuzující. Zatím o něm víme jen to, že se před cizími schovával, ale se starou paní byl kamarád, spával s ní i v posteli. Další o jeho chování teprve musíme zjistit, proto bude pár týdnů v "Přednabídce". Když jsem ho přinesla k nám, dala jsem ho do klece do pokoje ke koťatům. Matěj v ní vyváděl tak strašně, že jsem z toho měla husí kůži. Mazala jsem dolů vrátit přepravku a po návratu jsem našla všechny kočky vyděšené k smrti. Matěj už seděl, dýchal jak závodní chrt v cíli a měl krvavý nos. Asi to nebyl dobrý tah s tou klecí, ale tohle by nečekal nikdo, nechtěla jsem riskovat, že třeba napadne koťata. K těm se chová neutrálně, prckové mu lezli do klece na ochutnávku jeho jídla a on je ignoroval. Ležel několik hodin ve stejné poloze v pelíšku, dokud jsem ho nepřestěhovala do boudičky, kde se může schovat. Zatím nepoužil WC, nejí a nepije. Jedna věc je na něm zajímavá. Je hodně velký, pán říkal, že váží snad osm kilo, ale to se mi moc nechce věřit, i když těžký byl hodně. Je jedním z největších kocourů, které jsem kdy viděla. A taky má hodně široký nos, jsem zvědavá, jestli si na něj nechá dát někdy pusinku :) Do budoucna bychom pro Matěje chtěli jen to nejlepší, aby i on poznal, že život může být i hezký a prožil další léta života bez nekonečně dlouhých hodin o samotě. Přišel k nám den před vánoci a my bychom si moc přáli, aby o těch příštích měl už nový domov.

25.12.2015 Matěj se nejspíš bojí vylézt z boudičky, takže se vyčůral v ní do molitanové podložky, kterou měl pod sebou. A když už jsem mu podložku musela vyměnit a jeho vytáhnout z boudičky, řekla jsem si, že si ho vezmu chvíli na klín. Nijak se nebránil, ale hlavu schovával pod ruku, utéct nechtěl. Střídavě jsem ho všude hladila a drbala a povídala mu, jak se jednou bude mít krásně a že to už bude o něčem jiném, už nebude nikdy sám. Škoda, že mi nerozumí a trápí se dál :( Do dnešního večera nejedl ani nepil. Vodu dostal stříkačkou a ještě snědl tekutý pamlsek od Miamor. Nechal si všechno dát bez problémů do tlamky, olizoval se.

8.1.2016 Matěj už je volně mezi koťaty. Po týdnu se konečně vykadil a sám pije, papá jen granule anebo vypije vodu z kapičky. Občas se přikrčený projde po pokoji, ale spíše nevylézá. Okupuje boudičku, kam jsem už párkrát sáhla a on mě škrábnul. Nedělá to ale vždycky, zjistila jsem, že mu nemůžu sáhnout na jiné místo než na hlavu a krk. Dále už zpozorní a začíná vrčet. Hlavu ale nastavuje, kde chce drbat a hodně nahlas vrní. Vrní ještě třeba deset i více minut po tom, co jsem ho hladila :) Koťat si nevšímá, můžou k němu do boudičky, leží vedle něj.

 

V sobotu 20.2. našel nový domov kocour Matěj. Bydlet bude u Teplic v domku u lesa, ale bez přístupu ven. Čekali na něj kamarádi Bolek, Bublík, další dvě kočičky a malý hodný pejsek.

Zpráva a fotky z nového domova Matěje ve fotogalerii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Matěj

Lišáček, nar.11/2015, odčervený, do bytu

8. 1. 2016

LišáčekZrzek plakal pod auty na ulici v Kladně, když jeho nálezkyně šla zrovna okolo se synem do školy. Měl obrovský hlad a spapal spoustu jídla. Při předání večer ve městě jsem ani neviděla, jak moc je špinavý. Vyhublý nijak není, ale bříško měl plné červů, takže jsme museli postupně odčervovat. Vyzvracel skoro deseticentimetrovou tasemnici, což jsem ještě u tak malého kotěte neviděla. Bříško mu splaskává a upravuje se řídká stolice. Je to hravý kocourek, nebojí se cizích lidí. Při čistění záchůdků mi po zádech vyšplhá až za krk, kde se uvelebí a vrní. Pořád by byl na klíně anebo se motá u nohou a snaží se vylézt po nohavici nahoru. S kočkami nemá problém, hned zapadl do party. Jídlo mu chutná, papá i granulky, není vybíravý.

Lišáček už je v České Lípě u velmi hodných a zodpovědných manželů. Velký byt bude sdílet ještě s několika kočičími kamarády.

Kocourka Lišáčka virtuálně adoptovala paní Zdeňka, Tadeášek a Damiánek. Měsíčně ho podporovali částkou 450,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

Karinka, nar.v pol. června 2015, odčervená, očkovaná, do bytu

25. 11. 2015

KarinkaKarinka je želvovinová kočička, kterou mám od mé dlouholeté známé, paní krmící denně kočky na několika místech u sedmistovek v Mostě. Čičule tam běhala zmateně mezi auty a naháněly jí tam děti. Karinka je uvrněná kočička, ráda se nechá nosit v náruči a hladit, a to i od lidí, které vidí poprvé. S kočkami vychází skvěle, je velmi hravá. V novém domově by měla mít kamaráda podobné povahy, stejný věk není podmínkou.

Karinka odjela do Litoměřic, kde bude bydlet v bytě se svojí paničkou a skoro stejně starým kocourkem Matýskem.

Kočičku Karinku virtuálně adoptovala paní Monika Syrovátková. Měsíčně jí podporovala částkou 250,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

 

Cipísek, 9 let, odčervený, kastrovaný, do bytu

22. 11. 2015

CipísekCipísek je zrzavý asi osmiletý perský kocourek, kterému zemřel jeho páníček. Byl zvyklý u něj žít jako jedináček a podle chování v depozitu by si to přál i nadále, ostatní kočky on nemusí. Jeho srst není nijak náročná na údržbu, stačí jednou dvakrát týdně jí pročísnout, on není proti, naopak, česání má rád. Je hodně mazlivý, lehává si na záda a ukazuje bříško k drbání a hlazení a vrní. Rád vylehává na balkóně, takže by si přál v novém domově hezký výhled buď z okna nebo ze zabezpečeného balkónu.

Cipísek se konečně dočkal! :) Zalíbil se mladému pánovi z Mostu, u kterého je evidentně velmi spokojený, jak jsem měla možnost sama vidět. Cipísek viditelně ožil, pořád vrní a chce se mazlit :)

Cipíska virtuálně adoptovala firma JAPELI. Do doby než našel nový domov ho podporovala částkou 1000,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 2

Jef, nar. v září 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

25. 10. 2015

20141219_112605.jpgJefa a jeho brášku Snížka mám od lidí z dráhy, kteří je našli u kolejí samotné, jejich maminku prý už delší čas neviděli a koťata začala naříkat a vylézat z úkrytu blízko kolejí. Jef je moc miloučký kocourek menší postavy, váží 3,5kg. Je hodně mazlivý a rád spinká v posteli. Musí u všeho být a ničeho se nebojí, je hrozně zvědavý. S kočkami je nekonfliktní, rád si hraje a miluje masíčko a konzervy. Čistotnost a škrábání na škrabadle je u něj samozřejmostí. Rád by našel nový domov, kde by měl i hravého kamaráda či kamarádku, který nemusí být nutně stejného věku.

Zpráva a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourek Jef bude se svojí paničkou bydlet v bytě v Chodově. V novém domově má ještě dva kocouří kámoše - Flíčka a Koudíka, který je také od nás. Doufáme, že kluci budou časem sehraná parta.

 

Kocourka Jefa virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než našel nový domov mu posílali 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Koudík a Jef

Žofinka, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

25. 9. 2015

ŽofinkaŽofinka je želvovinová kočička s nádhernýma zelenýma očima, které zaujmou každého. Je to jedna ze čtyř kočiček narozených v sociálně slabé rodině, která neměla peníze nejen na kastrace koček, ale ani na jídlo pro ně. Každý, kdo je viděl první dny po odebrání z této rodiny, nevěřil, že jim byly už tři měsíce. Ale za měsíc vykrmování  v depozitu paní Aleny se krásně všechny spravily. Všechny jsou hrozně vděčné, že už nemusí živořit tam, kde kdysi byly a nikdo na ně nevříská. Žofinka má střední postavu, váží asi 3,5kg. Je strašně moc mazlivá a přítulná k lidem, ráda spinká v posteli. Miluje hlazení kožíšku při ležení na klíně. Hezky papá, nejraději kapsičky a je velmi čistotná. S kočkami v depozitu vychází velmi dobře, ale moc si s nimi nehraje. Proto je vhodná i třeba ke starší kočičce, která taky není moc hravá, ale potřebuje společnost další kočky.

Pro kočičku Žofinku si přijela sympatická a moc hodná slečna z Mostu. Bude bydlet v bytě ještě s černým britským kocourkem, který si také moc nehraje, ale samotnému je mu smutno.

Zpráva a fotky Žofinky z nového domova ve fotogalerii.

Kočičku Žofinku virtuálně adoptovala paní Monika Syrovátková. Měsíčně jí podporovala 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Žofinka | Komentářů: 0

Eliška, 4 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

23. 8. 2015

Eliška14-ti denní plačící koťátko nalezli zaměstnanci drah mezi kolejemi. Nechali ho tam ještě přes noc a sledovali, jestli se pro něj máma kočka vrátí, ale bohužel :( Paní doktorka říkala, že by to měla být holčička, tak dostala jméno Eliška. První den pořád jen plakala, i když se najedla, chtěla, aby se jí někdo věnoval. Teď už si zvyká být bez svojí maminky a vrní, když si jí vezmeme na ruku. Má nemocné očíčko, to pravidelně mažeme mastičkou, jinak se zdá být v pořádku...

Z Elišky je už velká kočička, je velmi kamarádská a také velice hravá. Hodně jí zajímá vše kolem jídla, musí být první u otevírání konzerv a krájení masa. Kouká se mnou do lednice, vaříme spolu. Je to mazlík, leze pořád do klína a se svými páníčky bude chtít spát v posteli. V novém domově by měla mít kočičího kamaráda/dku ke kočičím hrám. Eliška je od začátku velmi čistotná a škrábe na škrabadle.

Pro Elišku si přišly dvě paní (maminka s dcerou), které doma už mají kocourka a kočičku. Právě pro jejich kočičku si přály kamarádku, jelikož kocourek zrovna kamarádský není. Eliška s nimi bude bydlet v bytě v Mostě.
 

Elišku virtuálně adoptovali kocourek Max a kočička Nikinka z Chomutova. Až do jejího umístění jí měsíčně posílali 300,-kč. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Kulíšek, nar. v květnu 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

12. 8. 2015

20150226_120731.jpgKocourek Kulíšek je synem kočičky Johanky, která byla kdysi zřejmě vyhozena na ulici. Soudíme tak podle její mírné povahy, kterou zdědily i její děti. Kulíšek je velmi mazlivý kocourek, který má rád společnost koček, a proto by nechtěl být v novém domově jako jedináček. Jeho kamarád nemusí být nutně stejně starý, ale měl by být podobné povahy jako je on. Kulíšek je moc hodný, mírný a nedominantní, s každou kočkou vyjde. Je čistotný a škrábe na škrabadle. Na fotky do fotogalerie mi ochotně pózoval, je to rozený model.

 Kocourek Kulíšek má od včerejška krásný domov u hodných starších manželů z Mostu, kteří už mají dvě kočičky a také malého pejska. Ve větším bytě jsou kočkám k dispozici dva zasklené a částečně zasíťované balkóny. Kulíšek se bude mít moc dobře :)

Video s Kulíškem můžete vidět na Facebooku.

Kocourka Kulíška virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než našel nový domov mu posílali 250,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 1

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »