Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Příspěvky

Jenynka, 3 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

5. 2. 2017

9.jenynka.jpgMalou, trošku nastydlou kočičku mi z Chomutova dovezla paní, která jí tam krmila. Prý se tam objevila někdy na podzim, ale nikdy se nenechala pohladit. Až nedávno přišla, nechala na sebe sáhnout a dokonce se nechala dát i do přepravky. S kočičkou jela paní nejdříve do jiného útulku, kde jí ovšem nechtěli přijmout pro její barvu srsti, že prý by jí nikdo nechtěl. Já si ale myslím, že je moc hezká a jednou krásný domov najde a bude v něm ozdobou. Jenynka je postavou malá kočička, kožíšek má trošku nazrzlý. Venku ji už naháněli kocouři, takže šla ihned na kastraci, kterou paní uhradila. Jenynka se mě zprvu bála, utíkala přede mnou, ale když jsem jí překvapila v boudičce nebo v pelíšku, byla moc ráda za drbání pod její malinkou bradičkou a nastavovala hlavičku a vrněla. Je to tvoreček docela živý, který miluje krabice a různé schovky. Ráda papá masíčko. Je to bezproblémová a od prvního dne čistotná kočička. Když čistím záchůdky, utíká ke mě a  obchází mě, otírá se a něco mi povídá. V novém domově by měla mít kočičího kamaráda, nejlépe takovou kočičku, která si moc nehraje, Jenynka se s ní bude chtít jen občas proběhnout. U nás kamarádí nejvíce s kocourkem Fešákem, s ním někdy i leží v jednom pelíšku a omývá mu hlavu. Svoje páníčky bude milovat a bude vděčná za každé pohlazení a podrbání.

Kočička Jenynka našla nový domov u rodiny v Mostě. Bydlet bude v bytě spolu se zrzavým britským kocourkem.

Kočičku Jenynku virtuálně adoptovala rodina Laukova a jejich kočičáci. Do doby než našla nový domov jí podporovali částkou 300,- kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Bleška, nar. začátkem června 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

21. 1. 2017

BleškaKocour Bleška je hodně mazlivý, stačí se jen na něj podívat a už vrní jako o život. Při hlazení a drbání si lehá na záda a ukazuje svoje zrzavé bříško. Vyjde s každou kočkou, je to nekonfliktní, mírný a klidný typ kočky. Má rád lenošení na balkóně, v podběráku na škrabadle nebo v posteli. Jako každá naše kočka je velmi čistotný a škrábe na škrabadle. V novém domově uvítá nedominantního a neagresivního kamaráda a nejlépe i zasíťovaný balkón, na kterém tráví hodně času. Jako maličké kotě ho někdo vyhodil z auta v Bílině. Zprvu byl vyplašený, ale po tom, co zjistil, že mu nic neuděláme, začal vrnět a mazlit se. Kožíšek se mu hýbal neuvěřitelným množstvím blech, které nechtěly pochcípat ani po několikerém postříkání antiparazitárním sprejem, to jsme ještě nezažili. Doma jsem ho ještě vykoupala v umyvadle, voda byla úplně červená a páchla po krvi. Docela mě to vyděsilo, prohlížela jsem proto kocourka, jestli nemá nějaké zranění, ale neměl. Paní doktorka mi řekla, že to byla rozmočená hovínka od blech, které se vlastně krví živí. Taky těch hovínek měl v kožíšku požehnaně. V jeho fotogalerii jsou fotky z umyvadla a taky kocourkův trup, kde ulpělo velké množství blech, které nešlo ani hřebínkem s hustými zuby vyčesat. Kocourek dostal jméno Bleška. Mezi ostatními kočkami napřed chodil hodně přikrčený, ale nesyčel, ani ony na něho. Přede mnou se schovával v soklu u počítačového stolu, tam zatím ještě žádna kočka úkryt nenašla, a že už se schovávaly různě :) Bylo těžké ho odchytit jen na odčervení, tak jsem ho nechala si zatím zvykat. Čtvrtý den koukám, co mi to vrní v noci na polštáři a on to malý Bleška :)

Kocourek Bleška se konečně dočkal nového domova. Bydlí teď v Chomutově v bytě u hodné paní, která má ještě 12cti letou kočičku. Bleška od nás odjel společně s kočičkou Blekynkou.

Zpráva a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourka Blešku virtuálně adoptoval a až do jeho umístění ho podporoval částkou 100,-kč měsíčně pan Adam Slabecký. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Bleška a Blekynka | Komentářů: 0

Blekynka, 3 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

21. 1. 2017

blekyBlekynka pochází z lokality, kde kdysi byla spousta koček. Původně jsme mysleli, že je plachá a měla odjet lovit myšky na statek s ostatními kočkami, ona se ale najednou nechala pohladit. Napřed jen od paní, která jí krmila, pak i od dalších lidí. Miluje hlazení a drbání okolo čumáčku a na tvářích, to se nastavuje a vrní. Je menší štíhlé postavy, má nádherné žluté oči. Kamarádí s kočkami, je bezproblémová, hodná a tichá, nenáročná, čistotná a zvyklá v bytě. Blekynka už jednou domov měla, strávila v něm skoro dva roky, pak se nám ale slečna rozhodla jí i jejího kočičího kamaráda vrátit. Problém nebyl v kočkách, ale ve slečně samotné. Chtěla se nastěhovat k příteli a nechtěla se k němu stěhovat s kočkami. Toto mi napsala jako důvod vrácení. Pro Blekynku bychom si do budoucna přáli zodpovědnější majitele, aby už nikdy nemusela zažít tak velké zklamání.

Kočička Blekynka našla nový domov v Chomutově u hodné paní, která má ještě 12cti letou kočičku. Blekynka od nás odjela společně s kocourkem Bleškou.

Zpráva a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kočičku Blekynku virtuálně adoptovala paní Monika Syrovátková. Až do jejího umístění jí podporovala částkou 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Bleška a Blekynka | Komentářů: 0

Miky, 7 let, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

10. 12. 2016

MikyMikymu zemřela počátkem září jeho panička na rakovinu plic. Ještě předtím jsme se spolu domluvily, že kočičky po její smrti převezmu. Jednu z koček, Amálku, jsme paní předávali jako malé kotě. Miky je velmi kontaktní k lidem, dává pusinky, ducá hlavičkou o mojí hlavu a kroutí se pod hladící rukou. Pořád vrní. Hraje si spíše sám a zajímají ho věci kolem vaření v kuchyni a balkón. Ostatní kočky mu nevadí, baví se jejich pozorováním, a určitě by nechtěl žít úplně sám bez další, klidně o dost starší kočky, protože pět let žili s kočičkou Amálkou. Miky je mohutnější postavy, má nádhernou srst a ocásek nosí většinou položený na zádech. Kdo by chtěl mazlíka na klín k televizi, Miky je pro to ideální typ.

Miky má ovšem jeden zdravotní problém, musí brát pravidelně léky na srdíčko. Toto ho však nijak neomezuje.

Pro Mikyho si přijela paní Eva se svým přítelem Chrisem. Zalíbil se jim už, když si u nás byli pro kocourka Matěje. Líbí se jim velké kočky :) A mě se zase na nich líbí, že oni neřeší věk, zdravotní problémy a dokonce ani "obyčejný kožich" u koček, které si osvojí. Být více takových skvělých lidí jako jsou oni, spousta zvířat, na které se kvůli výše popsaným vlastnostem nikdy nikdo ani nezeptal, by našlo domovy a nemuselo by žít do konce života v útulcích. Miky bude bydlet v domku u Teplic s několika kočičáky a malým pejskem.

Kocourka Mikyho virtuálně adoptovali paní Veronika Žarloková s kočičáky Nelou, Stellou, Májou a Carbonem. Do doby než našel nový domov ho podporovali částkou 250,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

Tissi, nar. září 2016, odčervená, očkovaná, do bytu

25. 11. 2016

TissinkaNádherná polodlouhosrstá želvovinová kočička je velmi mazlivá a přítulná, miluje hry se svými sourozenci a ráda kouká z okna. V novém domově uvítá kamaráda, nemusí být stejně starý, ale hravý by být měl. Čistotnost a škrábání na škrabadle je samozřejmostí.

Tissinka a její sourozenci žili venku ve velmi nevyhovujících podmínkách. Pokud by je nezajela auta stejně, jako zřejmě dosud všechna koťátka této kočky, přežívali by a živořili venku jako ona. Bohužel, jejich maminku se nám ještě nepodařilo odchytit, podle posledních zpráv "zmizela",což ovšem nemusí být definitivní, budeme místo i nadále průběžně sledovat.

Kočička Tissinka od nás odjela spolu s kocourkem Liamkem. Se svojí hodnou paničkou budou bydlet v bytě v Mostě.

Zprávy a fotky z nového domova ve fotogalerii.

 

Liamek, nar. 9/2015, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

25. 11. 2016

20160827_192903.jpgMilý a mazlivý kocourek, který vydrží hodiny na klíně a umí hrozně nahlas vrnět. Chtěl by spát se svým člověkem v posteli. Je kamarádský ke každé kočičce a vzhledem k jeho společenské povaze by v novém domově uvítal hravého kamaráda. Je čistotný a škrábe na škrabadle.

Je u nás od února 2016:

 

Kocourek Liamek od nás odjel spolu s kočičkou Tissinkou. Se svojí hodnou paničkou budou bydlet v bytě v Mostě.

Zprávy a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourka Liamka virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než našel nový domov mu posílali 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

Tominka, 1 rok, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

16. 10. 2016

TominkaKočička byla nalezena klepající se strachy pod schody panelového domu v sedmistovkách v Mostě. Při prohlídce se zjistilo, že už byla kastrovaná.  Je moc hodná a milá k lidem, dává pusinky a je ráda za pohlazení, ale na kočky je zlá a vrčí. Je od začátku čistotná a umí škrábat na škrabadle, miluje bonbónky a masíčko, v jídle není nijak vybíravá.

Tominka odjela s mladým párem do Litvínova. Bydlet bude v bytě spolu s tříměsíční fenkou. Doufáme, že pejska zvládne lépe než bandu koček, ve které se necítila dobře.

Kočičku Tominku virtuálně adoptovali Kamča, Pepča, Forest a Messík. Až do jejího umístění jí podporovali částkou 200,-kč. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

Prdík, nar. v červnu 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

24. 9. 2016

PrdíkPrdík byl ze všech čtyřech sourozenců nejmenší a nejslabší, později však všechno dohnal. S jeho vzhledem to vypadalo, jakoby ke svým sourozencům ani nepatřil, povahově si však byli všichni hodně podobní. Prdík je moc mazlivý a milý kluk, s ostatními kočkami nemá žádný problém, kamarádí se úplně s každou. Má rád bonbónky a kapsičky, to ihned začne nahlas vrnět  a dělá osmičky okolo nohou. Miluje i návštěvy, které pamlsky rozdávají. Je čistotný a škrábe na škrabadle. Celá rodinka pocházela z výměníku, ze kterého se musela kvůli opravám vystěhovat.  Všichni včetně kočičí maminy už byli dávno umístěni, pouze Prdík stále čeká na nový domov, kde by měl nějakého kočičího kamaráda.

Prdík  našel nový domov v Chodově. Bude bydlet v bytě se svojí paničkou a kocourky Flíčkem, Koudíkem a Jefem.

Fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourka Prdíka virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než našel nový domov mu posílali 250,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Prdík

Barýsek, nar. koncem června 2015, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

4. 7. 2016

BaryKocourek je od paní, která je velmi vážně nemocná a nezvládala péči o něj. Barýsek je moc mazlivý a vrnivý kocourek, pořád mi leze do klína nebo za krk a vrní do ucha a dává mi pusinky. Má rád návštěvy a ty jsou z něj nadšené. Je čistotný. V novém domově by byl rád za hravého kamaráda nebo kamarádku, který nemusí být stejného věku.

Barýsek odjel bydlet k rodině se dvěma hravými perskými kočkami do domku v Jirkově. Přístup ven ale z důvodu bezpečnosti mít nebude.

Zpráva a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourka Barýska virtuálně adoptovala paní Zdeňka, Tadeášek a Damiánek. Měsíčně ho podporovali částkou 450,-kč. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Barýsek

Meginka, nar. na konci května 2015, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

31. 5. 2016

MegiDvě kočičí holky - mouratou Mufinku a želvovinovou Meginku přivezli starší manželé, kterým se ve stodole usídlila cizí kočka s koťaty. Tu posléze našli mrtvou u sousedů v bazénu. Kočičky byly hodně nastydlé, na očka skoro neviděly, měly je plné hnisu. V krabici jen tiše seděly, tulily se k sobě a vůbec se nevzpíraly jako koťata v jejich věku, když si je chce vzít do ruky cizí člověk. Na veterině jsme pro ně dostali antibiotika a mast do očí. V kleci, kterou jsme pro ně narychlo připravili, si hned zalezly do boudičky, ale vylákalo je čerstvě udělané mlíčko - náhrada kočičího mateřského mléka. Samy ještě pít neuměly, takže jsme je krmili z lahvičky. Druhý den jim bylo viditelně lépe a už si hrály, honily se a byly jako každá jiná koťata. Protože jsou to holky šikovné, do třech dnů pily i jedly samy úplně všechno. Meginka je trošku nedůvěřivá, potřebovala by majitele, který by se jí věnoval a dal jí čas na zvyknutí si v novém domově. Ona má velmi ráda kočičí společnost, s každou kočkou vychází velice dobře. Byla by proto ráda za kamaráda či kamarádku v novém domově. Nemusí být stejného věku, ale měl by být hravý.

Meginka odjela spolu s Kofolkou k rodině na velký statek poblíž Děčína, kde už bydlí kočky Týna a Nugetka.

Kočičku Meginku virtuálně adoptovala paní Jarka Chrastinová s kočičí bandou. Do doby než našla nový domov jí budou posílali 250,-kč měsíčně. Děkujeme!

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »