Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Příspěvky

Šimon, nar. zač. října 2012, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

19. 3. 2015

ŠimiMourovatý, asi tříměsíční prcek k nám přišel dva dny před vánoci, kdy byl nalezen na chodbě jednoho panelového domu. Nikdo z domu ho nepostrádal a nikdo ho ani nechtěl. Zrovna měl svátek Šimon, tak jsme jiné jméno nehledali. Je to velmi akční kocourek, rád se mazlí, leze pod ruce a vyžaduje si tak pohlazení, dává i pusinky. Vydrží hodně dlouho na klíně, klidně tam i usne.S dalšími kočkami si často hraje, a proto by uvítal v novém domově nějakého rošťáka jako je on sám. Čistotný byl od první chvíle, není s ním nijaký problém.

Šimonek je už se svojí novou rodinou v bytě v Mariánských Lázních. Odjela s ním i naše Wendy. Doma na ně čekaly další dvě kočičky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Snížek, nar. v září 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

15. 3. 2015

SnížekSnížka a jeho brášku Jefa mám od lidí z dráhy, kteří je našli u kolejí samotné, jejich maminku prý už delší čas neviděli a koťata začala naříkat a vylézat z úkrytu blízko kolejí. Snížek má celý "podvozek" bílý, mourovaté fleky má jen shora. Rád spinká na zádech v posteli. Je střední postavy, váží necelá 4kg. Líbí se mu hlazení mojí nohou po jeho hřbetě, když sedím u počítače. Pak válí na zemi a nastavuje krček a bříško k drbání. Je moc hodný a neagresivní k jiným kočkám, nikdy se nepere. Čistotnost a škrábání na škrabadle je u něj samozřejmostí. Rád by našel nový domov, kde by měl i hravého kamaráda či kamarádku, který nemusí být nutně stejného věku.

Snížek bude žít s prima rodinou v bytě v Jirkově. Všichni doufáme, že si bude rozumět s jejich 10-ti měsíční kočičkou. K dispozici kočičky mají i zasíťovaný balkón.

Zpráva a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kocourka Snížka se rozhodla do doby než najde nový domov podporovat rodina Dolejších a jejich kočička Lady. Posílali mu 150,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Snížek

Ronda, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

5. 3. 2015

RondaRonda je stříbrná kočka štíhlé menší postavy. Máme jí od pána, který jí prý našel v paneláku, žila tam ve sklepě. Zpočátku byla hodná, nechala se pohladit, ale pak začala být z ostatních koček, kterých okolo ní není málo, dost nervózní. Byla zalezlá, ale nesměl se k ní vůbec nikdo přiblížit, ihned řvala a syčela a vrčela, několik koček bezdůvodně napadla. Nakonec nebylo zbytí, musela do klece. Tam byla spokojená, jen museli všichni klec obcházet velkým obloukem. Od nás se nechala pohladit jen málokdy, sekala po nás většinou packou. Dost jsme se jí báli, při očkování předvedla hysterický záchvat, řvala jak na lesy, kousala, škrábala, skákala do výšky. Takhle nevyvádí ani plachá kočka. Pak přišel čas kastrace a my jsme už ani nedoufali, že by se snad mohla změnit k lepšímu, ale stalo se. Večer po kastraci, když se probouzela, ihned zase vrčela, klasika. Jenže se stal zázrak, Ronda hned druhý den byla jak vyměněná, nechala se hladit, čichala ke kočkám, sice opatrně a pomalu, ale se zájmem. My jsme jí to moc nevěřili, říkali jsme si, že to hraje a jak se k ní sehneme, bude téct krev jako vždy. No ale Ronda se nám otírala o nohy a na nikoho nebyla zlá, tak jsme se odvážili - mazlila se, vrněla. Po kastraci mi paní doktorka řekla, že Ronda měla na vaječnících cysty a tohle bylo zřejmě důvodem jejího hrozného chování. Dost možná i pro to její chování jí bývalý majitel vyhodil. Bylo to pro něj jednodušší, než dát pár stovek za kastraci svojí kočky.

Ronda je kočka vhodná k někomu jako jedináček, ovšem snese i třeba starší kočku nebo kočky, které si jí nebudou moc všímat nebo dorážet na ní a nebudou si s ní chtít hrát. Miluje tekoucí vodu, když jí chce pustit, začne se vtírat a vrnět a pořád kouká na kohoutek, na nás, na kohoutek....abychom konečně pochopili. Je čistotná a škrábe na škrabadle.

Ronda odjela ještě s Majdou a Tomíkem do velkého domu svojí hodné paničky v Rumburku. Sice nebude jedinou kočičkou v domácnosti, ale rozhodně jich okolo ní bude méně než u nás. Rondu některé naše kočky poslední dobou napadaly, ona se neuměla bránit a byla z toho velmi nešťastná.

Zprávy a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Kočičku Rondu virtuálně adoptovala paní Edita Janoušková. Až do jejího umístění jí podporovala 100,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 

Majda, 3 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

5. 3. 2015

MajděnkaTato kočička byla nalezena u benzínové pumpy v Jirkově na konci srpna. Byla ukrytá v křoví, ale občas z něj vybíhala do silnice před auta a děsně řvala. A řvala pak i u nás, prostě seděla, koukala před sebe a pořád jen řvala. Zticha byla jen chvíli, když jedla. Nechtěla s sebou nechat manipulovat, jen občas jsme jí směli pohladit, ale po chvíli zas začala řvát a sekala po nás tlapou. Při kastraci paní doktorka zjistila, že jí musely být kdysi odejmuty vaječníky, ale nepovedlo se je odebrat celé, takže vaječníky dorůstaly a kočička začínala znovu mrouskat a byla z toho nervózní, proto řvala. Taková kočka pak může i zabřeznout, proto my při kastraci necháváme odebrat nejen vaječníky, ale i dělohu. Dnes je Majda milá a klidná kočka. Ráda sedí člověku na klíně. Hladit se nechá v pohodě, nastavuje se, prohýbá a velmi nahlas u toho přede. Jen ty ostatní kočky okolo sebe nemusí. Zřejmě už dříve žila jako jedináček a takový stav jí bude vyhovovat i v budoucnu. Bude vděčným mazlíčkem svého člověka, který jí dá domov, kde jí budou mít rádi. Majda tráví dost času na okně, kde pozoruje ptáčky a vůbec dění okolo ní, musí být u všeho, je to malá asistentka :) Má jednu zvláštnost, má žluté oči, lehce dooranžova, ale duhovku levého oka má o dost tmavší. Je čistotná a škrábe na škrabadle.

Majda odjela ještě s Rondou a s Tomíkem do velkého domu svojí hodné paničky v Rumburku. Sice by asi byla raději jako jedináček, ale bude mít dostatek prostoru k tomu, aby byla sama, když se jí třeba zachce. Majda si poslední dobou vylizovala chlupy na nohou i břiše, což jsme přičítali stresu z většího množství koček kolem ní. Počítáme  tím, že v novém domově bude spokojená, zklidní se a chlupy jí zase dorostou.

Zprávy a fotky z nového domova ve fotogalerii.

Majdu virtuálně adoptovala paní Marcela Zámečníková. Podporovala jí částkou 250,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  info@mosteckekocky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Arnold, George, Hugo | Komentářů: 0

Tomík, 4 roky, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

5. 3. 2015

TomíčekTomíka jako malé kotě málem přejelo auto, když se snažil přejít silnici. Je to pohodový, čistotný a zvědavý kocourek, rád papá, nejradši asi masíčko. S ostatními kočkami velmi dobře vychází. V novém domově by měl mít kočičího kamaráda, aby se nenudil, je velmi společenský, ihned se ke každému má. Lidi objímá kolem krku a dává jim pusinky.

Tomík, Ronda a Majda odjeli se svojí novou hodnou paničkou do velkého domu v Rumburku. Paní se Tomík líbil už při první návštěvě, kdy si od nás vzala George, Arnolda a Huga, takže se pro něj vrátila :)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 3

Cora, 2 roky, odčervená, očkovaná, kastrovaná, do bytu

28. 2. 2015

CoraCora a její kamarád kocour Bret žili odmala v zahrádkářské kolonii v Janově, kde žebrali každý den jídlo. Máme je od paní Evy, která je tam jednou týdně jezdila krmit. Měla to dost daleko, ale vždycky jim přivezla něco dobrého a kontrolovala, jestli jim někdo neublížil, jak tam lidé vyhrožovali. Také jim zaplatila oběma kastrace. Cora vypadá jako černý huňatý medvídek. Je moc milá k lidem, pořád vrní, vyžaduje hlazení, leze pod ruce i na klín, u všeho je, všechno jí zajímá. Upozorňuje na sebe zvláštními zvuky. Další kočky jí nevadí, ale nehraje si s nimi, vystačí si sama. Jinak je čistotná, spinká v pelíšku nebo na okně, ze kterého moc ráda kouká. Nenáročná kočička, která může žít buď jako jedináček nebo klidně i s kočičkou, která si moc nehraje.

Kočička Cora se zalíbila mladému páru z Prahy. Bude s nimi žít v bytě jako jedináček, což jí bude vyhovovat, má okolo sebe raději lidi než další zvířata.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Komentářů: 0

Arnold, 3 roky, odčervený, kastrovaný, do bytu

20. 2. 2015

 

ArnoldArnolda, Sharon a George nám přivezly dvě paní. Prý podnájemník jejich známé měl velké dluhy, už to nezvládal a musel z bytu pryč. Odešel a v bytě zanechal čtyři kočky. Čtvrtou kočku ovšem paní nemohly najít, mrzí mě, že nevíme, co se s ní stalo. Arnold je velký kocour, moc hodný a rád se člověku "vozí" na rameni. Obtočí se kolem krku, otírá se tlamičkou o obličej a čmuchá ve vlasech. Něco pořád povídá a rád pozoruje, co děláme. S ostatními kočkami si vcelku rozumí, i když zpočátku proběhla nějaká nedorozumění, zkoušel si hrát na šéfa. Už si ale zvykl a chová se normálně. Od začátku je čistotný, škrábe na škrabadle.

Arnold je nastydlý, trápí ho rýma a taky kýchá. Zřejmě jsou to herpesviry, takže mu zvyšujeme imunitu různými veterinárními přípravky a vitamínovými pastami.

Kocouři Arnold, Hugo a George nás v pátek opustili. Zalíbili se moc hodné paní, která si původně přijela jen pro Georgíka. Takže odjeli všichni tři k ní do velkého domu v Rumburku, kde na ně čekalo ještě několik zvířecích kamarádů. S paní budeme i nadále v kontaktu vzhledem k Arnoldovým problémům, jemu snad pobyt v jiném prostředí jen prospěje. Máme už i první mejlík, jak se kluci v novém domově adaptují.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Arnold, George, Hugo | Komentářů: 1

George, 11 let, odčervený, kastrovaný, do bytu

20. 2. 2015

GeorgeKočičky George, Arnolda a Sharon nám přivezly dvě paní. Prý podnájemník jejich známé měl velké dluhy, už to nezvládal a musel z bytu pryč. Odešel a v bytě zanechal čtyři kočky. Čtvrtou kočku ovšem paní nemohly najít, mrzí mě, že nevíme, co se s ní stalo. George je moc milý kocourek, pořád za námi chodí, sedne si a pozoruje nás, co děláme. Protože měl srst v katastrofálním stavu, byla samý dred, museli jsme ho ostříhat. Vypadal jako lvíček a každý se mu smál. On z ostříhání měl ale velkou radost, cítil se nejspíš volnější a běhal po bytě jako drak :) Protože první dny hodně pil, nechala jsem mu udělat krevní testy, které naštěstí dopadly celkem dobře, jen na játra mu dáváme jeden prášek týdně. Na levém oku má blanku, která je pozůstatkem po nahlazení. Kdyby se majitel o něj lépe staral, stačilo očíčko několikrát namazat mastičkou a zmizela by. Ostatních koček si George moc nevšímá, má raději lidi. Miluje masíčko a kapsičky a taky pasty všeho druhu. Je čistotný a škrábe na škrabadle. Kdo hledá jednu klidnou kočku nebo třeba další ke své nedominantní kočce, George mu bude milým a trošku upovídaným společníkem.

 

Kocouři Arnold, Hugo a George nás v pátek opustili. Zalíbili se moc hodné paní, která si původně přijela jen pro Georgíka. Takže odjeli všichni tři k ní do velkého domu v Rumburku, kde na ně čekalo ještě několik zvířecích kamarádů. S paní budeme i nadále v kontaktu vzhledem k Arnoldovým problémům, jemu snad pobyt v jiném prostředí jen prospěje. Máme už i první mejlík, jak se kluci v novém domově adaptují.

Kocourka George virtuálně adoptovala paní Petra Sinčáková s kocourem Manfrédem. Do doby než našel nový domov mu posílali 200,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Arnold, George, Hugo | Komentářů: 0

Hugo, nar. v květnu 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

20. 2. 2015

...

Hugo je nalezenec, který každého upoutá tím, že vyžaduje pozornost. Nemůžete si nic odložit, ihned zkoumá tužku a třeba víčka ode všeho si ve vteřině odnáší pryč. Jeho čenich i nenechavé tlapky jsou prostě všude, musíte být rychlejší. Ničeho se nebojí, u všeho musí být první, do všeho mluví, všechno kontroluje, vítá návštěvy. Zároveň je velmi mazlivý, nechá se nosit v náručí a hlasitě vrní. Když se rozdává maso nebo konzervy, je neuvěřitelně akční a dravý. Sní toho opravdu hodně, pak vyleze na škrabadlo, kde se rozvalí, vyvalí pupek a už se mu zavírají očka. Ale pozor, nic mu neuteče, kdyby se něco dělo, je připraven ihned vystartovat a u ničeho nechybět.

Kocouři Arnold, Hugo a George nás v pátek opustili. Zalíbili se moc hodné paní, která si původně přijela jen pro Georgíka. Takže odjeli všichni tři k ní do velkého domu v Rumburku, kde na ně čekalo ještě několik zvířecích kamarádů. S paní budeme i nadále v kontaktu vzhledem k Arnoldovým problémům, jemu snad pobyt v jiném prostředí jen prospěje. Máme už i první mejlík, jak se kluci v novém domově adaptují.

Huga virtuálně adoptovali kocour Arčík a jeho otvírači konzerv. Až do jeho umístění ho podporovali 200,-kč měsíčně. Děkujeme !

Adoptujte také virtuálně kočičku. Vyberte si jednu, na kterou po dobu pobytu u nás budete měsíčně přispívat libovolnou částkou. Tato částka nám pomůže částečně hradit její potřeby či případnou léčbu, kastraci atd. U profilu kočičky bude (s Vaším svolením) uvedeno Vaše jméno (jména členů rodiny) a poděkování. V případě zájmu o virtuální adopci nám napište na e-mail :  mosteckekocky@centrum.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Arnold, George, Hugo | Komentářů: 2

Orion, nar. v červenci 2013, odčervený, očkovaný, kastrovaný, do bytu

8. 2. 2015


OrísekZrzek Orion u nás zůstal od kočičky, která byla velmi plachá a musela se odstěhovat z místa, kde se začalo stavět. Zrzeček ale plachý vůbec není, naopak. Je velmi mazlivý, stačí se na něj jen podívat a hned vrní. S ostatními kočkami je nekonfliktní a velmi hravý. Má rád dobré papání, je čistotný a používá škrabadlo.

Pro Orionka si přišla moc hodná a zodpovědná paní z Mostu, která má od nás již kočičku Julču. Orion jí hodně připomíná jejího kocourka, který jí před pár dny zemřel, byl také z útulku. Orionek bude žít v bytě se zasíťovaným balkónem spolu s dalšími kočičími a psími kamarády.

Fotky z nového domova Oriona ve fotogalerii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Našli domov | Fotografie: Orion | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23

následující »